Náš dobrý tým

Jan Rillich | zakladatel 

 rillich@dobryzpravy.cz

Narodil se v roce 1997 v Českém Krumlově, v tom samém městě vystudoval gymnázium a v současnosti studuje obor Anglistika a bohemistika na filosofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Stálým bydlištěm je Frymburk u Lipenského jezera. Co se týče zájmů, patří mezi ně především fotbal, hra na klavír, politika a dění ve světě, filosofie, čaj, vodní dýmka, whisky a spousta dalšího. Kvůli pocitu nedostatku pozitivního vidění světa mezi lidmi se rozhodl založit tuto stránku, kterou nazývá iniciativou a rád by ji minimálně udržel při životě (ideálně ale rozšířil, aby o ní všichni věděli a chodili sem pro klid a inspiraci).

Radka Kmochová | šefredaktorka

kmochova@dobryzpravy.cz

Narodila se v Českém Krumlově v roce 1996, bydlí v Zubčicích. Ve svém rodném městě vystudovala gymnázium. Nyní je jejím druhým domovem Olomouc, kde studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého. Psaní je odjakživa jejím velkým koníčkem. Její největší vášní je hudba. Odmalička ráda zpívá, zpívala ve sboru i sólově. Hraje na klavír, dudy a tančí folklór. Jinak má ráda dobré jídlo, pivo a kvalitní kávu. Ráda cestuje, lyžuje, prochází se v přírodě a nebo vysedává v kavárnách a čajovnách. Má ráda společnost a zákeřný humor, který neurazí, ale pobaví. Je celoživotní optimistka a na všem vidí hlavně to dobré. Právě proto se rozhodla připojit ke stránce dobryzpravy.cz a k celé iniciativě. Myslí si totiž, že vidět vše pozitivně je základ a svět aktuálně trpí nedostatkem optimismu, což je velká škoda!

Lýdie Hájovská | redaktorka

hajovska@dobryzpravy.cz

Narodila se v roce 1997 v Ostravě, kde také vystudovala gymnázium. Celý život ale žije v nedalekém Hlučíně, jehož historie (a historie celého Hlučínska) ji zajímá čím dál víc. Vyrostla na hudbě svých rodičů, proto má oblíbené nejen Beatles, ale i skupiny jako Aerosmith, Queen, Bee Gees, nebo Cyndi Lauper. Neznamená to ale, že by zavrhla hudbu současnou, z té si oblíbila LP, Lenny a jejím nejmladším objevem je písničkář Pokáč. Je tvrdohlavá a často si stojí za svým. Ráda zajde na pivo s kamarády, umí hrát na klavír a baví ji jazyky. Jejím koníčkem jsou filmové a seriálové maratony, kdy stihne i tři série za den. Kromě seriálu Peaky Blinders se jí líbí TBBT, Suits, GOT a nesmrtelní Přátelé. Momentálně ji zaměstnává studium Žurnalistiky na UPOL, studentské rádio UP AIR a časopis Helena v krabici. Upřímně doufá, že její život je víc, než těch pár řádků, co tady o sobě napsala!

 Alice Dušková | redaktorka

Narodila se v roce 1996 v Českém Krumlově, kde také bydlí. Vystudovala zde gymnázium a nyní studuje Bezpečnostní management ve veřejné správě na Policejní akademii České republiky v Praze. Miluje jakýkoliv tanec, ale největší slabostí je tanec scénický, kterému se věnuje čtrnáctým rokem. Srdcovou záležitostí jsou pro ni procházky a psi a úplně nejlépe procházky se psem. Má ráda společnost, hudbu všech stylů, od housu po operu, a především kávu. Také ráda píše básně, kde vidí svět optimisticky a nadějně. Proto se rozhodla připojit k této pozitivně naladěné stránce a nakazit svým optimismem i vás!

Anna Skopalová | redaktorka

Narodila se v Kroměříži v roce 1994. V nedalekém Holešově vystudovala gymnázium Ladislava Jaroše, poté získala bakalářský titul v Brně a nyní se pokouší o to samé v Olomouci na Univerzitě Palackého v oboru žurnalistika. Mezi její záliby patří sport, cestování, pes Bruno, synovec Ferda, hraní s kamarády na různé hudební nástroje u sklenky vína, četba, fotografování, natáčení a střih videí a také sledování seriálů, jako například The Walking Dead, The Big Bang Theory anebo například The Grand Tour. Jsou dny, kdy potřebuje spoustu lidí a dobré nálady kolem sebe a někdy nastanou dny, kdy chce být jen sama se sebou. Do tohoto projektu se zapojila proto, že žijeme ve světě, ve kterém jsme obklopeni převážně negativně působícími událostmi, a to je třeba změnit.

Štěpánka Kotrbová | redaktorka

Narodila se v roce 1995 na jihu Čech, ale částečně pochází z česko – slovenského pomezí. Už jako tříletá holka si v károvaných šatech s baretem na hlavě hrála na novinářku a po maturitě na osmiletém gymnáziu v Českých Budějovicích to konečně přišlo – studuje žurnalistiku na Filozofické fakultě v Olomouci. Jako správná Jihočeška říznutá Slovenskem má ráda dobré jídlo, společnost, Budvar, víno, Čechomor a další kvalitní muziku. Ta je zároveň její největší láskou, vášní a radostí, od šesti let hraje na kytaru, klavír a zpívá. Mezi její další koníčky patří česká literatura, cestování, vaření a aktivní sledování biatlonu. I přes všechny radosti, strasti a nástrahy života je věčným optimistou. A jako její největší vzor Václav Havel věří, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí…

Barbora Černošková | redaktorka

Narodila se v roce 1993 v Olomouci, ale už pátým rokem žije v Českých Budějovicích, kde vystudovala Estetiku na Jihočeské Univerzitě. Jeden obor jí byl ale málo, tak začala s dalšíma dvěma, kombinací Angličtina- Španělština + literatura, taktéž na JU. Její láskou je zpěv, koncerty a vůbec hudba všemožných kytarových a klavírních stylů. Ráda se ztrácí ve světě knih, například s Milanem Kunderou, Williamem Saroyanem a mnoha dalšími. Na sport nikdy moc nebyla, ale její rána začínají yogou… a kávou. Nejraději však tráví čas s přáteli, třeba v čajovně nebo hudebním klubu. K Dobrým zprávám se připojila proto, že jí nadchla základní myšlenka a protože chce lidem ukázat, že okolo je plno úžasností, které dávají životu smysl.

Václav Ágh | redaktor

Narodil se v Českém Těšíně, má maďarské kořeny a trvalé bydliště v Karviné, městě na hranici s Ruskem, toho času však žije v Praze. V Olomouci vystudoval Právnickou fakultu a jeho oblast zájmu je především veřejné právo. Psát začal v 1. třídě, jeho debutem byla dvacetislovná esej „Já chci být prezidentem“. Za nejmocnější považuje pravdomluvné slovo, proto je psaní jeho koníčkem, ale zejména prostředkem komunikace. Freneticky miluje fotbal, srdce má sešívané hned několikrát a nejkrásnější balet je pro něj ten bílý. Miluje jídlo, v jeho přípravě je podprůměrný, v jeho konzumaci velmistr.  Pivo pro něj není alkohol, ale láska. Je sarkastický a nemá skoro nikoho rád, když někoho ale rád má, tak ho má rád moc. Považován je za skeptika, on se cítí jako realista. Rozhodnutí připojit se ke stránce dobryzpravy.cz bylo ovlivněno neutuchajícím optimismem šéfredaktorky, která naznala, že je potřeba jeho latentního optimismu. Věří, že naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.

Ondřej Rolník | redaktor

Narodil se v Českých Budějovicích roku 1997, kde od té doby nerušeně pobývá. Studuje historii a angličtinu na filosofické fakultě tamní Jihočeské univerzity. Milovník psů, sýra, psů se sýrem, metalu, Star Wars a historie. Dobrá beletrie či film téměř libovolného žánru ho neurazí. Aspirující překladatel a spisovatel, a především bezedná studnice sarkasmu. K Dobrým zprávám se přidal na podnět jejich zakladatele Honzy a věří, že i dobré zprávy a veselé historky se dají podat stravitelně pro cyniky.

Erik Hopfinger | redaktor

Narodil se v roce 1992 v překrásném měště, jež nese název Český Krumlov a vystudoval v něm gymnázium. Nyní studuje na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích učitelství matematematiky a informatiky. Jeho domovem, jak již čtenáře napadlo, je Český Krumlov a vždy jím bude. Jeho největším zájmem jsou knihy z oblasti filosofie, psychologie (hlavně Karla Gustava Junga), sci-fi a fantasy – z těch má nejradši ságy knih Pána Prstenů a Zaklínače. Jeho dalším zájmem jsou počítačové hry a to zejména strategie – Total War: Warhammer a Starcraft 2. Miluje vodní dýmky a čaj, nepohrdne černým humorem. Pozitivní myšlenky bere jako protiváhu ke všemu zlému, co se děje okolo ve světě.

Karolína Krhutová | redaktorka

Karolína Krhutová Narodila se v roce 1998 a vyrostla v Kopřivnici. Vystudovala leteckou dopravu na SOŠ Dopravy a cestovního ruchu v Krnově a momentálně studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má cestovatelskou duši a chová lásku k horám, knihám a dobré kávě. Ač má ráda černý humor a ironii, miluje staré černobílé filmy plné gentlemanů a snových lásek. Není typická sluníčkářka, ale myslí si, že projektovat Dobrý Zprávy je opravdu dobrý nápad a proto se rozhodla přidat ruku k dílu.

Jakub Jílek | redaktor

Rodák z Kroměříže, žijící však téměř celý svůj život v Prostějově, kde vystudoval základní školu a gymnázium. Nyní student žurnalistiky a politologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Byť politika nepatří mezi jeho ústřední zájmy, žurnalistika určitě ano. Již na základní škole pracoval dva roky jako redaktor časopisu Maják a na Gymnáziu Jiřího Wolkera pak tři roky jako šéfredaktor časopisu Wolkroviny. Jeho největší zálibou je rozhodně poznávání celého světa, mezi nejzajímavější země které navštívil patří Island, Maroko, Albánie, Švýcarsko a mnoho dalších. Je také milovníkem universa Star Wars (obzvlášť psané části). Není to moc dlouho co se jeho nejoblíbenějším seriálem stal Game of Thrones , nevynechá jedinou Velkou cenu Formule 1 a fotbal nesnese ani na půl sekundy. Trénuje také děti v plavání, zde však jeho angažovanost ve sportu končí. Rád se v noci jen tak zakouká do hvězd, fascinován naší maličkostí v kosmu. Věří v lepší zítřky a rozhodl se, že je pomůže vytvořit.

Iveta Zdařilová | redaktorka

Narodila se léta páně 1998 ve Šternberku u Olomouce. Bydlí v malebné vesničce, která se nachází mezi těmito dvěma městy. Vystudovala Gymnázium Šternberk, po něm se vydala za studiem žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Ráda se učí novým věcem, málokdy ale u něčeho vydrží dlouho, takže je dokonalý diletant v mnoha směrech. Mezi její záliby patří mimo psaní taky hudba. Mnoho času jí zabere malování, pití kávy, výběr čokolády, čtení knih, procházky přírodou s lidmi i zvířátky a spánek. K dobrým zprávám se přidala, aby porazila vlastní pesimistické scénáře budoucnosti a naučila se vidět svět v lepších světlech, i když je to někdy těžké.

Helena Večerková | redaktorka

Narodila se v roce 1997 v Napajedlích. Vystudovala ekonomickou střední školu na Vsetíně, momentalne studuje žurnalistiku na univerzitě Palackého. Ráda píše, v budoucnu by se chtěla věnovat novinařině (nečekaně) především z kulturního hlediska. Mimo to má ráda kočky, dobré knížky, dobré pivo a rpg počítačové hry. Mezi koníčky řadí také chození na koncerty a festivaly. Ráda se baví a směje, to byl také impulz, proč se přidala k Dobrým Zprávám.

Hana Řeháková | redaktorka

Narodila se v posledním roce minulého století v Nymburce, kde také vystudovala gymnázium. Nyní bydlí střídavě v Lysé nad Labem a v Olomouci, kde studuje žurnalistiku a film. Když jako teenager přečetla všechny knihy pro mladistvé, přešla na filmy a postupem věku i času se jí změnil styl, jak literatury, tak filmů, z „romanťáren“ na cokoliv, co dnes považujeme za klasiku. Tu má ráda i v hudbě. Hudba všeho druhu je jí velkou vášní, a tak od malička hraje na klavír, zpívá ve sboru a v ochotnickém divadle, které se zaměřuje na muzikály. Když zrovna své okolí neotravuje prozpěvováním, běhá po lese nebo po městě a vytváří umělecké profilovky všem svým kamarádům. Cestování bere jako nejlepší školu života, tak studuje, co to jen jde a občas svou cestu spojí i s nějakým dobrým koncertem. Jako velká aktivistka se snaží upozornit na nebezpečí, které si lidstvo svým přístupem k přírodě a společnosti vytváří. Nazvala by se spíše realistou, ale snaží se dívat do budoucnosti s nadějí, že už lidstvo nebude sebestředné a i ono bude myslet na budoucnost.

Kateřina Studená | redaktorka

Narodila se 27. 6. v posledním roce minulého století v malém městě Pardubického kraje, v Lanškrouně. Už jako miminko moc ráda spala a měla hlavu jako starosta, velkou a plnou nápadů, které chtěla vypustit do světa. A proto se po osmiletém gymnáziu v Lanškrouně rozhodla studovat žurnalistiku, aby svoje názory mohla šířit dál, a filmová studia, aby ten její obor zněl trochu zajímavě. Konečně může koukat na filmy a seriály a tvrdit mamince, že se učí do školy. Miluje herectví, čtyři roky působila v ochotnickém divadle. Miluje hudbu, sedm let hrála na flétnu a teď se učí na kytaru. Miluje literaturu, hlavně tu nad kterou většina ohrnuje nos. A především miluje psaní, proto se teď ocitla tady.

Lea Schellongová | redaktorka

Narodila se v Ostravě v roce 1996. Dlouho tam nežila, jako malá se s rodinou přestěhovala do Švýcarska. Vrátila se do Čech studovat vysokou školu, na kterou se dostala v Olomouci. Studuje žurnalistiku a také kulturní antropologii, vždycky ráda psala. Bez hudby jako by nežila, má ráda cestování, dobré jídlo a hodné lidi. Věří v pozitivní myšlení a proto jí také oslovil tento web, na který bude ráda přispívat svým dílem. | redaktorka

Jan Meichsner | redaktor

Narodil jsem se v roce 1998 v Ostravě, jsem hrdý patriot a na své město nedám dopustit.
Svoji novinářskou dráhu jsem začal už na základní škole, když jsem do internetového časopisu Kosmos psal recenze na hry. Na střední škole jsem pracoval v redakci časopisu OAOčko. Zároveň jsem v průběhu druhého ročníku začal pracovat pro hokejový klub HC RT TORAX Poruba. Po úspěšném vystudování Veřejné Správy, přišla se změnou školy i změna klubu a momentálně jsem píšícím redaktorem HC Olomouc a studentem Filozofické fakulty, oboru žurnalistiky v Olomouci.
Mám rád dobrou hudbu (jazz, metal-punk), filmy (hlavně z produkce okolních zemí) a aktuální dění.

Gabriela Kokešová | redaktorka

Narodila se v 1998 v Litomyšli, kde bydlí, na což je velmi hrdá. Po maturitě začala studovat žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. To hlavně proto, že chce lidem říkat pravdu a rozsvítit jim oči. Její největší vášní je cestování. Zbožňuje hory, ale má ráda i města. Ráda se učí, čte a sleduje filmy. Nedokázala by existovat bez hudby. Je velmi ambiciózní a nikdy se nevzdává bez boje.

 Vendula Kadlecová | hlavní editorka

Narodila se roku 1993 v Třinci, kde až do odchodu na vysokou školu pěstovala svou lásku ke knihám a kávě. Její bezbřehá posedlost seriálem Gilmorova děvčata ji dovedla až do Olomouce na studium bohemistiky, které později vyměnila za vysněnou žurnalistiku. Když se zrovna neválí někde v prachu, aby na fotografii zachytila ten nejlepší úhel při východu slunce, tak zuřivě fandí hokejistům nebo se dojímá v divadle nad klasickým baletem. Kromě toho také dobrovolničí v nemocnici. Ráda tvrdí, že je hodně zaměstnaná, ale ve skutečnosti tráví spoustu času opakovaným sledováním Bridget Jonesové a seriálů Chirurgové, Sběratelé kostí, Přátelé a Krok za krokem. Její životní láskou je kromě kávy i Řecko, kde se při každé návštěvě snaží nasát pozitivní energii na celý další rok, než se tam opět vrátí. K Dobrým zprávám se přidala, aby si mohla během roku konečně „cucnout“ i jinde.

 

Karol Manová | editorka

Narodila se v roce 1998 v Ústí nad Orlicí a celý svůj dosavadní život strávila v malém městě v Pardubickém kraji, které se jmenuje Česká Třebová. Už od dětství ji bavilo vymýšlet různé příběhy, a proto se po osmiletém gymnáziu rozhodla jít na žurnalistiku. Její vysněnou školou byla Masarykova univerzita, avšak i přesto studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mimo psaní příběhů, miluje hudbu, téměř jakéhokoli druhu. Její hlavní zálibou je však četba, protože knihy jí vnáší do života smysl. Je taky velký hokejový fanoušek a jako správná obyvatelka svého města miluje místní hokejový tým HC Kohouti Česká Třebová. Dokáže se nadchnout pro věc a tvrdě bojuje, aby si splnila své sny.